Haber

5 İlde Kamyon ve Konteyner Eczaneleri Kuruldu: Konteyner Eczaneleri Nerelerde ve Hangi İllerde Bulunuyor?

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin acı dengesi artıyor. Genel yaşam için etkili afet bölgesi ilan edilen 10 ilde 3 aylık olağanüstü hal ilan edildi. Arama kurtarma ekipleri enkaz altında kalan insanlara en kısa sürede ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor. Son açıklamalara göre 15 binden fazla vatandaşımızın hayatını kaybettiği korkunç depremde 60 binden fazla vatandaşımız yaralandı. Türk Eczacılar Birliği (TEB), yaralı vatandaşlara en kısa sürede müdahale edebilmek için 5 ilde ‘tır eczaneleri ve konteyner eczaneleri’ kurdu. Peki kamyon eczaneleri ve konteyner eczaneleri nerede? Kamyon eczaneleri ve konteyner eczaneleri hangi illerde bulunmaktadır, lokasyonları nedir?

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki deprem yüreklerimizi yaktı. Deprem, dünyanın dört bir yanındaki bilim adamları tarafından ‘en büyük felaket’ olarak kabul edildi.

4’üncü derece deprem alarmı verilen deprem bölgesine birçok ülkeden yardım geliyor. Uluslararası yardım çağrısını seslendiren birçok ülke grubu sahada ekiplerimizi destekliyor.

Son açıklamalara göre 14 binden fazla vatandaşımızın hayatını kaybettiği afette onbinlerce insanın yaralandığı belirtildi.

Enkaz altından çıkarılan her canlının içimizi bir nebze olsun rahatlattığı, ilaç üssü haline geldiği bu değerli anlarda vatandaşların en kıymetli ihtiyaçlarından biri.

Türk Eczacılar Birliği (TEB), depremzedelere ilaç ve tıbbi malzeme yardımına başladı. TEB, 5 ilde birden fazla noktaya 24 saat hizmet vermek üzere “kamyon eczaneleri ve konteyner eczaneleri” kurmuştur.

Konteyner Eczaneler Hangi İllerde Bulunmaktadır?

  • 1 Kahramanmaraş merkezinde

  • Afşin’de 1

  • Hatay İskenderun’da 1

  • Gaziantep İslahiye’de 1

  • Malatya merkezde 3.

  • Adıyaman merkezde 1

kamyon eczaneleri ve konteyner eczaneleri kesintisiz hizmet vermeye başladı.

Konteyner Eczaneler Nerelerdir?

– Kahramanmaraş Merkez: Necip Fazıl Şehir Hastanesi Yörükselim ek hizmet binası, Onikisubat

– Kahramanmaraş Afşin: Pınarbaşı, Afşinbey Caddesi

– Hatay İskenderun: Yeni Devlet Hastanesi Bahçe Girişi, Nizamiye Yanı

– Gaziantep İslahiye: İtfaiye Meydanı

– Malatya Merkez: Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesi, Battalgazi Devlet Hastanesi bahçesi (Eczacı Oda Çadır Eczane) ve Turgut Özal Tıp Merkezi Hastane bahçesi (Eczane Oda Çadır Eczanesi)

-Adıyaman Merkez: Adıyaman 1 Nolu Sağlık Ocağı yanı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu