Ekonomi

Wall Street analistleri, bir çip hissesi üzerindeki boğa eğilimini güçlendiriyor

Morgan Stanley (NYSE:MS) ve Mizuho’daki analistler, bir yarı iletken çip hissesine dair boğa eğilimlerini güçlendirirken biri şimdi “tüm teknoloji sektöründe en sevdikleri uzun pozisyon” olduğunu söylüyor.

Mizuho’daki bir analist, Silicon Motion’ın (SIMO) şu an için teknolojide en sevdiği isim olduğunu belirterek bu yılın ikinci yarısına doğru yükselişe hazırlandığını ve “gerçek alfa üretimi için mükemmel göründüğünü” söyledi.

Firma, SIMO’nun son dört yılda pozitif serbest nakit akışı yarattığını ve yatırım harcamalarının makul bir miktarda olduğunu belirtiyor.

Mizuho analistleri şöyle yorumladı:

“SIMO’nun EPS gücü, önümüzdeki yıla kadar 6 dolar aralığına, COVID-19 sonrasındaki zirve yıllarına, geri dönmeyebilir ancak bu, 2-3 yıl içinde görülecek bir olasılık. Boğaların bana söylediği, SIMO’nun gelecek yıl 5 dolarlık EPS gücü üzerinden 18x veya 90 dolar değerinde olduğu.

Nakit olarak 9 dolarları var ve Singapur’daki bir tahkim mahkemesi, SIMO ile planlanan birleşmeden vazgeçtikleri için MXL aleyhine ve kendi lehlerine bir karar verirse bunun yarısını kazanabilirler.”

Bu arada Morgan Stanley, şirket hisselerinin “nihayet bir yükseliş trendinin tadını çıkarmaya başladığını” söyledi. Bugün yayımladıkları bir notta hisse senedini “Eşit Ağırlık”tan “Ağırlık Artır”a yükseltirken fiyat hedefini de hisse başına 59 dolardan 88 dolara çıkardı.

“Daha büyük birikim ve marj genişlemesinin yanı sıra yapay zeka çağında yeni iş avantajı da dahil olmak üzere ticari anlamda pozitif etkenler bizi heyecanlandırıyor.”

Morgan Stanley, SIMO’nun değerlemesini cazip bulurken şirketin kazanç gücünü yansıtacak şekilde tahminlerini yükseltti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu